Türkiye Cumhuriyeti tarafından Türkiye Bursları kapsamında uluslararası öğrenci ve araştırmacılara Araştırma Bursu tahsis edilecektir.

Все новости
11 eylül 2013 yıl 00:53

 

Araştırma Burslarına ilişkin ilke ve şartlar şu şekildedir:

1. Araştırma Burslarına yalnızca yabancı uyruklu uluslararası öğrenci ve araştırmacılar başvurabilmektedir.

2. Araştırma adayları, bir araştırma programına doğrudan yerleştirilmemekte olup kendilerinin Türkiye'de bir üniversiteden araştırmasına ilişkin kabul alması gerekmektedir.

3. Araştırma adaylarının araştırması için herhangi bir dil eğitimine ihtiyaç duymaması gerekmektedir. Araştırmacılara Türkçe ya da başka bir dilde hazırlık eğitimi verilmemektedir. Bu nedenle adayların Türkçe bilmesi ya da bildiği dilde araştırmasını yapacak şekilde üniversiteden kabul alması gereklidir.

4. Araştırma adayların doktorasını bitirmiş ya da yeterlilik sürecini geçerek tez aşamasında olması gerekmektedir.

5. 2013 yılı için araştırma adayların 01.01.1968 veya daha sonrası doğumlu olması gerekmektedir.

6. Araştırma süresi 3-12 ay arası olabilmektedir.

7. Araştırma Burslarına hak kazanan bursiyerlere Türkiye Bursları doktora öğrencilerine verilen miktar kadar burs ödemesi yapılacak olup talep edilmesi halinde devlet yurtlarında ücretsiz barınma imkanı sağlanacaktır.

8. Bursiyerler program sonunda araştırma konularıyla ilgili makale yazmakla yükümlüdür.

9. Belirtilen şartları taşıyan adaylar aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak formda belirtilen belgelerle birlikte en geç 31 Ekim 2013 tarihine kadar research@turkiyeburslari.gov.tr adresine başvurularını gönderebilir. Belgeler arasında adayın üniversiteden almış olduğu kabul belgesi mutlaka yer almalıdır.

10. Adayların bilgi ve belgeleri incelendikten ve kendilerine Türkiye Bursları tarafından kabul mektubu gönderildikten sonra adaylar ilgili dış temsilciliklerimize müracaat ederek vize başvurusu, taahhütname imzalama ve belge onaylama işlemlerini gerçekleştirecektir.

"Kıyev qırımlılar cemiyeti" CT matbuat hızmeti

Foto