Nazlı'nın durumunda yeni gelişmeler var

Все новости
21 kasım 2011 yıl 23:55

 

Konu ile ilgili olarak TürkHaber'e ulaşan bilgiye göre dün ikinci biyopsi ve kemik iliği biyopsisi yapılan Nazlı muhtemelen bugün hastahaneden taburcu edilecek.
Dr. Yahya Öztel'in mail yolu ile bizlerle ilettiği bilgilere göre, normalde 7 günde sonuçlandırılan biyopsi ve teşhis süreci, girişimler sayesinde kısaltılmış. Dr. Öztel bu konuda TürkHaber aracılığı ile Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi'ndeki doktorlara teşekkürlerini iletiyor ve yaşadıkları bir olayı şöyle anlatıyor:
"Labarotuvarın kapanmasına 20 dakika kalmıştı, bir gün sonraya kalacağını söylediler. Beklemeye zamanımız yoktu. Gereken parayı yatırmaya fırsatımız olmamıştı ve kabul etmek istemediler. Ancak doktorların girişimi ile laboratuvar kapanmadı ve bizi kabul ettiler.  Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi'ndeki doktorlara çok teşekkür ederim."
Edinilen bilgiye göre, biyopsi sonuçları ve tetkikler bugün toplanacak kurulda görüşülecek ve bir tedavi takvimi belirlenecek. 
Dr. Yahya'nın bildirdiğine göre, Nazlı'nın tedavisi için İstanbul'daki Kırım Türkleri Yardım ve Dayanışma Derneği'nden Aysel hanım sürekli hastahaneyi ziyaret ediyor ve destekte bulunuyor. Dernek'te bu konu ile ilgili Cumartesi günü bir değerlendirme toplantısı yapılması bekleniyor.

Teşekkürler
Ukraynalı Nazlı'nın tedavisine destek olan ve olmaya devam eden Ukrayna'daki Türk toplumunun değerli üyelerine, moral desteklerini eksik etmeyen okurlarımıza, süregelen yardımı ve ilgisi için Prof. Dr. Tansu Salman'a ve doktorlarımıza, Nazlı ve ailesinin biletlerini temin eden Türk Hava Yolları Simferopol Ofisi'ne, Dr. Yahya Öztel'in biletlerini temin eden Adore Tur'a, Dr. Yahya Öztel'e, sürece maddi destekte bulunan UDEC Grup'a, tedavinin Türkiye etabı için destek olan ve olmaya devam eden Şükrü Bey'e, Nazlı ve ailesinin barınma (Taksim Titanic Otel) ve yiyecek giderlerini karşılayan Ukraynalı Anna Hanım'a, Kırım Türkleri Yardım ve Dayanışma Derneği'nden Aysel Hanım'a, Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Bölümü doktorlarına  teşekkürü borç biliyor, minik Nazlı'ya acil şifalar diliyoruz.
Nazlı'nın tedavi süreci ile ilgili bilgileri elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için telefon numaraları:
Yahya Öztel: +380 93 116 61 61
Engin bey: + 380 63 613 33 55
Naci Kanar: +380 63 444 44 44

Foto