Leonid Danilovich Kuçma: Hükümetin KTMM ile diyalog kurması gerekiyor

Все новости
18 eylül 2013 yıl 11:24

 Ukrayna’nın eski Cumhurbaşkanı Leonid Danilovich Kuçma, Cumhurbaşkanlığı Kırım Tatar Temsilcileri Kurulunu tamamen Kırım Tatar Milli Meclisi üyelerinden oluşturmasını doğru bir karar olduğunu savundu.

  Mevcut Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Cumhurbaşkanlığına Bağlı Kırım Tatar Temsilcileri Kurulunun sadece KTMM üyelerinden oluşturulmasına sona erdirerek çeşitli teşkilatların başkanlarını dahil etmişti.

  Ukrayna’nın 2. Cumhurbaşkanı Leonid Danilovich Kuçma, 17 Eylül tarihinde Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesine yaptığı ziyareti sırasında, “O zaman kabul edilen karar tamamen doğruydu. Diğer kararın alınma nedeninin ne olduğunu bilmiyorum, ancak o zaman ben doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Hükümet Kırım Tatar Milli Meclisi ile diyalogu sürdürmeye devam etmesi gerekiyor. Diyalog sürekli şekilde sürdürülmesi gerekiyor çünkü diyalogsuz normal yaşam olmaz. En yüksek seviyede çözülmesi gereken konuların sayısı gereğinden fazla” dedi.

  Leonid  Danilovich Kuçma ayrıca Kırım Tatarlarının yaşadığı sorunları konu alacak Uluslararası Forumun yapılmasını desteklediğini bildirdi.


 

                                              QHA malümatlarına esaslanıp

Foto